W minionym tygodniu uczniowie podczas zajęć świetlicowych zapoznawali się z tematem dotyczącym ptaków. Dowiedzieli się kim jest ornitolog, jakie odgłosy wydają poszczególne gatunki ptaków oraz dlaczego pełnią ważną rolę w naszym życiu. Wykonali wiele pięknych prac - technikami łączonymi. Wyjątkowym wydarzeniem, związanym z tematem tygodnia, była obserwacja ptaków w karmniku - przymocowanym przez Pana Jacka. Uczniowie założyli zeszyt - dzienniczek obserwacji małego ornitologa, w którym zapisują swoje spostrzeżenia nt. gatunków ptaków przylatujących do karmnika.
Prace plastyczne - świetlica
Obchody Święta Niepodległości
Święto Niepodległości jest bardzo dobrą okazją do tego, by społeczność szkolna mogła się spotkać i wspólnie uczcić tę ważną dla Polaków rocznicę.
8 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel, święto wolnej Polski. Uczniowie klas ósmych pod batutą p. Mateusza Chmiela przygotowali piękny koncert dla Niepodległej. Było wspólne odśpiewanie hymnu narodowego o symbolicznej godzinie 11:11 w ramach kolejnej już edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”, pieśni legionowe, ale też występ szkolnej grupy baletowej, która przygotowała się pod czujnym okiem p. Katarzyny Stypuły.
Na uroczystości pojawili się komendanci Szczepu „Z Dębowego Lasu”, do którego należą uczniowie naszej szkoły. https://www.facebook.com/zdebowegolasu
Ósmoklasiści przygotowali również krótkie zabawy dla swoich kolegów i koleżanek, bo przecież Święto Niepodległości to najradośniejszy dzień dla naszego narodu, dzień, w którym powinniśmy wspólnie się bawić i cieszyć z tego, że żyjemy w wolnym i niepodległym kraju.
Pięknie ujęła to Pani Dyrektor Elżbieta Panufnik-Buczek, która do społeczności szkolnej skierowała te słowa:
„Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!
Dziś świętujemy jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii – Dzień Niepodległości. To dzień, w którym wspominamy tych, którzy poświęcili wiele, aby Polska mogła być wolna. Dzięki ich wysiłkom i niezłomnej woli, dziś możemy uczyć się, pracować i marzyć w suwerennym kraju.
Chciałabym, abyście pamiętali, że wolność, którą odzyskaliśmy ponad sto lat temu, jest naszym wspólnym dobrem, ale i odpowiedzialnością. Każdy z nas, bez względu na wiek, ma wpływ na to, jak wygląda nasza ojczyzna. Każdy drobny gest, każde dobre słowo, każdy moment, w którym pomagamy innym, przyczynia się do budowania wspólnoty, która wciąż się rozwija i umacnia.
Życzę Wam, abyście z dumą patrzyli w przyszłość, czerpiąc
z siły, jaką daje nam historia. Pamiętajcie, że każde pokolenie ma swoją rolę w tej wielkiej opowieści, którą wspólnie tworzymy. Dziękuję Wam za obecność i wspólne świętowanie!”8
Krokusy dla SP53
Klasy 1a i 1c podjęły wyzwanie upiększenia trawnika przy budynku szkoły od strony ulicy Kobierzyńskiej. Pierwszaki wraz ze swoimi wychowawcami i asystentami klasy posadziły we wtorek 29 października 2024 roku cebulki krokusów. Każda klasa posadziła po 53 cebulki. Inicjatorkami akcji „53 krokusy dla SP53" były panie Svietlana Andriushchenko i Aleksandra Kowalska-Congiu, Jadwiga Konopka asystentki klas 1a,1c i 2b. Cebulki kwiatów zostały zakupione przez szkolną świetlicę. Do krokusowej akcji przyłączył się także pan konserwator Jacek Brud, który pomagał dzieciom w sadzeniu i sam także kupił i posadził nie tylko cebulki krokusów ale i tulipanów. To była dla Pierwszaków piękna lekcja przyrody, ekologii i współpracy. Efekt akcji zobaczymy dopiero wiosną.
Już nie możemy się doczekać!
Konkurs geograficzny "Wyspa Skarbów".
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu geograficznego "Wyspa Skarbów". W jego wyniku powstały wspaniałe mapy!
I miejsce - Hanna z kl. 5a
II miejsce - Antoni z kl. 5d
III miejsce - Michał z kl. 5e
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.