• Podziękowania dla Rodziców

• Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, a w szczególności Radzie Rodziców i oddziałowym Radom Rodziców za współpracę, inicjatywę i aktywne działanie na rzecz naszych Uczniów i całej szkoły.

Dziękuję bardzo za Waszą życzliwość, wsparcie i empatię. Dzięki Państwa pomocy nauka i praca w naszej szkole staje się znacznie efektywniejsza i przyjemniejsza. Wykonane remonty i wymalowane sale cieszą oczy uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Kieruję wyrazy szczerej wdzięczności za wszelkie podjęte inicjatywy, starania o szkolne sprawy, wspieranie swoich dzieci w nauce i zachęcanie ich do nieustannego rozwoju.

Elżbieta Panufnik-Buczek

• Konkurs plastyczny „Choinka”

• Za nami konkurs plastyczny dla klas I-III SP 53 w Krakowie pt. „Choinka”. Do konkursu stanęło 40 choinek, każda wyjątkowej urody. Mamy nadzieję, że dzieci i rodzice miło spędzili przedświąteczny czas przy tworzeniu choinki. Starałyśmy się docenić pracę włożoną w wykonanie drzewka, a także kreatywność, pomysłowość i staranność przyniesionych na konkurs prac, dlatego większość uczestników otrzymała nagrody. Z konkursowych choinek  na dolnym korytarzu szkoły powstała wystawa, która zachwyca wszystkich, którzy ją oglądają. Każdego zachwyca inna praca. Jest choinka pachnąca piernikiem, zrobiona z guzików, zbita  z deseczek i gwoździ, filcowa, papierowa, haftowana, makaronowa, bibułkowa… Wystawa będzie cieszyć nasze oczy jeszcze przez tydzień, a potem choinki wrócą do twórców, którym dziękujemy i gratulujemy!

Organizatorzy konkursu: A. Grzeszak, I. Kyryliuk

• XVI Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy II Grzegórzki

• Z radością informujemy, że uczeń klasy 7d Igor Rożniatowski zajął I miejsce w XVI Turnieju Strzeleckim o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy II Grzegórzki

W zawodach drużynowych uczniowie naszej szkoły w składzie: Igor Rożniatowski, Jakub Stępniewski oraz Daniel Sojka chłopcy zajęli II miejsce

Gratulujemy!!!

• Pokazy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

• "Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty. A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że składa się z kilku rzeczy. I nie są to tylko gazy. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie?"

Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas 3-6 podczas pokazów edukacyjnych "Coś wisi w powietrzu" zorganizowanych przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.

Było trochę dymu, niewielkie wybuchy i dużo dobrej zabawy połączonej z nauką. Uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób powstaje smog oraz jak można uzyskać efekt silnika odrzutowego przy pomocy substancji znajdujących się w domu.

• "Dziękuję Święty Mikołaju"

• Na lekcji poświęconej tematowi „Świętowanie" uczniowie przygotowali prace plastyczne – "Dziękuję św. Mikołaju". W zajęciach uczestniczyły dzieci z Polski i Ukrainy. Dlatego są prace w języku polskim oraz w języku ukraińskim.

Zapraszamy do oglądania prac plastycznych i gazetki.