• Ogarniam Życie

• Gala finałowa programu #Ogarniam Życie

12 czerwca 2023 r. szkolne koordynatorki programu #Ogarniam Życie z klasy 7C wraz z nauczycielami wzięły udział w Gali finałowej projektu. W trakcie uroczystości zastępca prezydenta miasta Krakowa Andrzej Kulig wręczył naszym przedstawicielkom certyfikat Szkoły Ambasadora Projektu #Ogarniam Życie.

• #Ogarniam życie - wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”

Dnia 29 marca 2023 r., w ramach Projektu #Ogarniam życie, uczniowie klasy 7c odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”. Centrum, będące jednostką Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie, mieści się w Pawilonie Okocimskim przy Polanie Juliusza Lea w Lesie Wolskim.

W tej pachnącej lasem scenerii, uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Pana Jakuba Kałużnego. Pierwszym punktem programu było zapoznanie młodzieży z działalnością Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Do głównych zadań instytucji należy projektowanie, tworzenie i bieżące utrzymanie parków i skwerów w mieście, rewitalizacja zaniedbanych obszarów, ochrona przyrody i podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców.

Po warsztatach w pawilonie, uczniowie ruszyli na zajęcia terenowe w głąb Lasu Wolskiego. Tam nabywali umiejętności niezbędne do przetrwania w lesie. Określali kierunki świata i wyznaczali azymut za pomocą kompasu, a także rozpalali ogień za pomocą krzesiwa. Ten punkt programu wywołał największy entuzjazm. Nie było osoby, której nie udałoby się wykrzesać płomieni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania z przyrodą.

Katarzyna Biegaj

Koordynator Projektu #Ogarniam życie

• #Ogarniam życie - szkolimy się!

W dniu 13 marca uczniowie klasy 7C wzięli udział w szkoleniu profilaktycznym pt. „Mądry nastolatek” organizowanym przez Małopolskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie. Zajęcia odbyły się w ramach Programu ”#Ogarniam życie” w siedzibie Centrum przy ul. Rozrywka 1. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z czynnikami chroniącymi przed zachowaniami ryzykownymi, które mogą pojawiać się wśród nastolatków.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z warsztatów.

• #Ogarniam życie - szkolenie dla koordynatorów.

W dniu 26.01.2023r. uczennice naszej szkoły - Zuzanna Marcinik, Patrycja Jarosz oraz Olga Szewczyk - wzięły udział w szkoleniu dla koordynatorów projektu „#Ogarniam Życie”, które odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza”przy ul. Reymonta w Krakowie.
            Organizatorem projektu jest Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa, a udział w nim bierze 40 krakowskich szkół podstawowych. Głównym celem inicjatywy jest poprawa relacji i wsparcie kondycji psychicznej uczniów.
            Ambasadorem projektu w naszej szkole została klasa 7C i to uczennice tej klasy pełnią rolę koordynatorów. Podczas czwartkowego szkolenia poznały zagrożenia, na jakie narażona jest młodzież szkolna oraz jakie są czynniki przed nimi chroniące. Ich kolejnym zadaniem będzie wdrożenie klasy-ambasadora w szczegóły projektu. Następnym krokiem będzie udział całej klasy w warsztatach organizowanych przez instytucje miejskie i opracowanie koncepcji działań, które będą realizowane w naszej szkole.